O FUNDACJI

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Zbyt długo zastanawiałam się, co napisać w tym miejscu. Czym się zajmujemy? O nas… To wielka odwaga opowiedzieć Wam o naszych marzeniach. Wielka radość jednocześnie.

Mottem „Siły kobiet” jest : wyrównywanie szans!

„Siła kobiet” jak sama nazwa wskazuje skupia się głównie (ale nie tylko) na kobietach. Z racji tego, że sama jestem kobietą ta energia jest mi bliska. Podziwiam kobiety za wiele aspektów. Kobiety są silne, wielozadaniowe, wymagające (zwłaszcza wobec siebie), skuteczne, delikatne, przebojowe, piękne… i niestety… nieświadome swoich zalet.

„Siła kobiet” to fundacja, która chce inspirować kobiety, pomagać im a raczej sobie nawzajem. W ramach fundacji organizujemy spotkania, pokazy oraz warsztaty dla Pań. Szczególnym powodzeniem cieszy się Sabat Szczęśliwych Czarownic – weekendowe spotkania wyjątkowych kobiet, na których w przyjaznej atmosferze rozpoczynają one proces samoakceptacji, odkrywają siebie: to kim są i czego tak naprawdę potrzebują oraz dostają konkretne wskazówki jak to osiągnąć. Ten magiczny weekend udowodnia każdej z nas, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki – wystarczy po nie sięgnąć.

Sabat od ponad 3 lat współtworzymy z moją ukochaną siostrą Pauliną Biernat. Na co dzień współpracujemy z liczną grupą pasjonatów, którzy są ekspertami w wielu dziedzinach i służą radą i pomocą.

Drugim filarem naszej fundacji, w ramach wyrównywania szans są dzieci. Cudowne, bezbronne i zależne od dorosłych istoty – istoty idealne. Każdy z nas był dzieckiem i każdy z nas pamięta, czego mu w życiu brakowało.

Proszę nie bądźmy obojętni. „Siła kobiet” wspiera dożywianie dzieci w szkołach i dofinansowuje udział w wyjazdach na „zielone szkoły”.

Macie rację – najbiedniejsze dzieci są wspierane przez MOPR, ale bardzo często instytucja dożywia tylko te dzieci, które spełniają określone warunki. Natomiast jest ogromna liczba dzieci, która również spełnia te same warunki, ale nie mają tego „na piśmie” są to dzieci zaniedbane, pominięte przez rodziców i przez system. Często w rodzinie nie ma problemu z brakiem pieniędzy, ale jest alkohol lub co gorsza choroba i w danym momencie rodzice, nie są w stanie zająć się dziećmi tak jak powinni.

Pamiętajmy, że dziecko zabiera do szkoły dwa plecaki: jeden z książkami a drugi znacznie cięższy – z emocjami, sytuacją życiową, potrzebami, obawami, lękami ale także marzeniami. Pomóżmy je spełnić – wyrównajmy szanse!

Pamiętajmy, że dziecko, które zapomina kanapek do szkoły jest inaczej głodne niż to, które nie miało kanapek do zabrania… Fundując mu obiad pomagamy również matce, ojcu czy opiekunom dziecka, tym którzy z jakiegoś powodu nie mieli co włożyć do śniadaniówki.

Fundując dziecku udział w wyjeździe na zieloną szkołę z całą klasą dajemy szanse na taką samą radość i zabawę z jakiej korzystają rówieśnicy. Wspaniałe, prawda?

Miałam w życiu to wielkie szczęście, że doświadczyłam bezinteresownej pomocy od osób, którym nie byłam w stanie się odwdzięczyć. Pytałam wtedy co mogę zrobić? Usłyszałam kiedyś: „Podaj dalej”.

Mocno wierzę, że realizując nasze cele statutowe właśnie to robimy i że nam w tym pomożecie ?

Nr konta naszej fundacji: ING Bank Śląski 09 1050 1416 1000 0090 8034 8221

Z góry serdecznie dziękujemy, za każdy rodzaj wsparcia: wpłaty, dobre słowo oraz udostępnianie a przede wszystkim za zaufanie.

Katarzyna Świeboda

KOGO WSPIERAMY

Naszym celem jest zintegrowanie środowiska kobiet. Propagujemy wiedzę z zakresu samorozwoju, komunikacji interpersonalnej, mediacji, inteligencji emocjonalnej, rozwiązywania konfliktów, wychowania dziecka w rodzinie, zarządzania finansami osobistymi i profilaktyki zdrowotnej.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Naszym celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży ze środowisk marginalizowanych. Działamy w zakresie zapobiegania patologiom społecznym, agresji i przemocy wśród wszystkich członków rodzin w środowisku społecznym, szkolnym i rodzinnym.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

POTRZEBUJESZ WSPARCIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI